Bylo by lepší přestěhovat Krkonoše blíže k jihu

... aneb návštěva v Königsmoosu
 

Němečtí přáTTelé v létě pravidelně organizují setkání v Königsmossu. A protože jsme o něm slyšeli pouze z doslechu a byli jsme zvědaví, kde si Petr loni přivodil šicí úraz ;-), a jak to tam vlastně probíhá, rozhodli jsme se vydat směrem na jihozápad a přesvědčit se o tom, co se tam děje, na vlastní oči.

Moduly vyrazily tímto směrem už ve čtvrtek 18.7. My se za nimi vydali již v pátek s mezipřistáním na západě. První 4 hodiny jízdy za námi! Někteří dorazili zcela vyčerpáni!

20.7. - sobotní ráno bylo pro mnohé členky z posádky velmi krušné, ale pod různými sliby se všichni nasoukali do auta a vydali se směrem ke Königsmoosu. Po necelých třech hodinách jsme byli na místě. Hned po ránu jsme přepadli všechny účastníky setkání. V době, kdy už se dle informací mělo jezdit, chodili kolem nás polospící strojvedoucí a vlakvedoucí. Ale zanedlouho provoz začal.

Několikrát jsme si prošli celý layout, zkontrolovali, co se děje na trati, co je kde nového a hlavně jsme se inspirovali pro naši další práci. Některé členky byly donucené tlumočit ze slovenštiny do němčiny přes angličtinu ;-) Není divu, že po všech informacích a zážitcích došlo na dočerpání energie.

Se zaujetím jsme sledovali Michalovu „myší pastičku“.

Centrum pro naše dění byly Michalovce.

Nechyběla tradiční diskuse o nadcházejících akcích, ale i o provozu a modulech. Některé tyto poznatky zcela zmohly.

Zcela vyčerpána teplem, rozsahem obou hal, informacemi a nedostatkem spánku, byla zejména mladší část posádky. Ta byla velmi spokojena, když byl splněn alespoň jeden slib – Mc Donald. Jen ten Bubble tea ne a ne cestou potkat ;- ), tak snad někdy příště. A hurá k domovu s hlavou plnou informací, který si každý přebere podle svého… A s písničkou jde vždy vše líp ;-)

Zorka Šimralová