Dětské modelářské dílny - 2

V listopadu dětští modeláři pokračovali na stavbě svých modulů a dioramat, dospělí se zúčastnily výukového workshopu, jak vytvořit modelové skály.

foto4

Zdeněk v listopadu začal se stavbou modelu přístřešku pro traktory a kombajn z dřevěných hranolů a prken.

Standa stavěl model plošinového vozu Smmp velikosti TT ze stavebnice SDV.

foto 1

foto 2

Olinka, Katka, Tadeáš, Johanka, Noemi a Valerie pokračovali ve stavbě modulů, některé z nich budou vystaveny na výstavě v Červeném Kostelci.

Pepa Kment , Ondra , Matyáš, Petr a Eliška stavěli dioramata, které si zabudují do svých domácích kolejišť. Pepča Ježek se drží své záliby v bojové technice, tentokrát staví konkrétně válečnou scenérii v poušti.

foto 5

Klárka vyráběla zimní diorama , kterým si doma chtěla vylepšit vánoční atmosféru.

V prosinci si někteří zpestřili modelařinu výrobou perníkového vánočního vlaku. Perníkový vlak měl velký úspěch jak u dětí tak u rodičů, kteří přišli na předvánoční schůzku, aby si prohlédli výrobky svých dětí. Rodiče se zde dozvěděli, program kroužku na nejbližší tři měsíce.

foto 6

Jedna prosincová schůzka byla věnovaná výuce železničních předpisů, jízdě na modulech a jak se správně chovat k modelům, aby se nepoškodily.

Prosincové schůzky děti zakončily svojí účastí na výstavě v Červeném Kostelci, kde se osvědčily jako výborní strojvedoucí i výpravčí ve stanicích na modulovém kolejišti.

ckostelec_5

 

Ivana Karlíčková

vedoucí modelářského kroužku