Dobrovice 2012

Další akce, které jsme se zúčastnili bylo provozní setkání klubu Zababov v Dobrovici. Jedná se o tradiční setkání v prostorách cukrovaru. Tématem byl provoz v okolí cukrovaru a doprava surovin do cukrovaru v řepné kampani.

Dorazili jsme ve čtvrtek v 18hod. tak, jak bylo dáno propozicemi akce. Hned jsme začali pracovat na stavbě layoutu. Všechno vynosit z aut, moduly rozbalit, postavit na nohy. Zaměřit polohu Svoru a začít stavět dál. Už před půlnocí bylo hotovo a provedena první testovací jízda.

Ráno jsme museli ještě připravit další lokomotivy a vozidla, abychom byli připraveni na první návštěvníky. Chvilku po 9 hodině se ozvalo to, na co jsme všichni čekali: "Čas běží . . . " a začal provoz.

Hned vedle muzea běžela skutečná řepná kampaň cukrovaru. Ani my jsme se nechtěli nechat zahambit. Řepné vlaky vozily v pravidelných intervalech řepu do cukrovaru Dolní Cetno a odvážely řízky, šámu, hotový cukr.

V příjemné atmosféře jsme takto strávili 3 dny. V neděli po obědě jsme vše zase rozebrali, naložili do aut a rozjeli se k domovům.

Zde chci ještě jednou poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě toho krásného setkání. Jen více takových. Tak zase příští rok ....

Text: Josey
Foto: Zorka