Haló...., je tam RokyTTnice?

Druhý jarní víkend zmobilizovalo síly několik členů sekce TT Zababova a sešlo se u našeho předsedy v dílně. Klub poskytl zázemí na prohlídku a opravy telefonie, která bude potřeba na připravovaném setkání v Rokytnici. Pro nezainteresované – setkání v Rokytnici proběhne letos v květnu. Více zde: http://www.zababov.cz/index.php?id=1209.

Je nutno podotknout, že při současné politické situaci za našimi hranicemi, bylo celkem troufalé toto setkání uskutečnit smiley. Nicméně jsme si užili spoustu zábavy.

Nejdříve, v klidu na rozjezd, proběhla diskuse nad rokytnickým grafikonem. Máme se na co těšit – dopravní síť je opravdu hustá!

Pak už jsme se všichni odebrali do dílny a dali se do práce. Všechny telefony jsme rozebrali, některé dokonce na prvosoučástky smiley. A celé odpoledne nám zvonilo – vyzkoušet funkčnost všech telefonů, propojit všechny linky, popsat, vyčistit, … Chvílemi jsme si říkali, že nám asi dlouho bude zvonit v uších. A těch hlášek co jsme při telefonování slyšeli! smiley Občas došlo i na čtení návodů! Vojenská ústředna je totiž velice důmyslné zařízení! Každopádně tyto mobilní telefony typu TU11, TP25, MBU jsou nezničitelné, o čemž jsme měli možnost se občas i přesvědčit – co nešlo silou, šlo ještě větší silou smiley. Vrchní opravář Michal měl plné ruce práce a mozkové závity mu jen kmitaly, aby přišly na to, kde že se chybička vloudila. Ani ostatní nezaháleli – starali se o pravidelný přísun přístrojů k opravě - ruce jim jen kmitaly smiley. Ale snažili se také něco se od Michala přiučit – minimálně chytrým koukáním smiley .

Večer pak proběhl přípravou Malých Svatoňovic 2015 a dalšími diskusemi kolem provozu železnice – příprava na Rokytnici tady celý den byla v plné polní. A pracuje se stále dnem i nocí v různých koutech republiky. Příprava Rokytnice 2014 finišuje.

Velké poděkování patří našim dámám, které zajistily, že jsme po celý den netrpěli hlady. Ať už to byla svačina, oběd, večeře. Stačilo zvednout telefon a za pár minutek bylo na stole kafe nebo nějaká dobrota ... smiley  (pozn. Josey)

Text: Zorka
Foto: Hanka